Piątek 03.05.2024

www.mos-przytok.edupage.org

tel./fax (068) 327 44 10

kontakt telefoniczny w godzinach od 700 do 1600

Szkolne schronisko Młodzieżowe w Przytoku jest jednostką oświatową Powiatu Zielonogórskiego. Mieści się na terenie ośmiohektarowego zabytkowego parku, w którym znajduję się również Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii dla uczniów szkół podstawowych.

Dysponuje 62 miejscami noclegowymi w pokojach:

• dwuosobowych o różnym standardzie,
  • sześcioosobowych z łóżkami piętrowymi,
  • apartamentów z aneksami kuchennymi i łazienkami.

Schronisko udziela noclegów dla grup zorganizowanych jak i turystów indywidualnych. Goście przebywający w schronisku mogą korzystać z uroków starego, założonego po 1792 roku parku, spędzić wieczór przy ognisku, odpocząć nad stawem lub zorganizować dyskotekę na świeżym powietrzu. Schronisko dysponuje 40 rowerami, które można wypożyczyć i zwiedzić okolicę.

Miłośników pięknej architektury zachwyci neorenesansowy pałac z 1867 roku, w którym mieszkają wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

Usytuowanie SSM (wspólny budynek szkoły i schroniska, wspólny teren rekreacyjny) oraz możliwość korzystania przez gości z posiłków w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii powodują lepsze wykorzystanie bazy noclegowej. Przytok jest małą wsią, w której trudno samodzielnie zorganizować wyżywienie dla grup, tym samym SSM cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów, ponieważ możliwe jest skorzystanie z tanich posiłków.

Goście schroniska po uzgodnieniu mogą korzystać z obiektów MOS czyli: sali gimnastycznej, sali kominkowej i terenu rekreacyjnego.

• Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej
    Przytok, ul. Pałacowa 1