Wtorek 30.04.2024

liczba odwiedzin: 620898

NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii prowadzony jest dla dzieci, które z powodu zaburzeń rozwojowych, trudności w uczeniu się i zaburzeń w funkcjonowaniu społecznym zagrożone są niedostosowaniem społecznym lub uzależnieniem i wymagają stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania oraz specjalistycznej pomocy psychoedukacyjnej.

Socjoterapia

To działania o charakterze psychokorekcyjnym, leczniczym, ukierunkowane na eliminowanie lub na zmniejszanie zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży. Jest to forma pomocy skierowana do dzieci, młodzieży w wieku dorastania, borykających się z problemami osobistymi i trudnościami życiowymi. Istotna rolę odgrywa tu wzmocnienie osobowości młodych ludzi poprzez realizację celów rozwojowych i edukacyjnych.
      Zajęcia socjoterapeutyczne maja charakter strukturalizowanych spotkań grupowych, na które składają się odpowiednio dobrane gry, zabawy, ćwiczenia. Każde spotkanie ma swój cel szczegółowy, podporządkowany celowi ogólnemu oraz propozycję aktywności sprzyjającej osiągnięciu tych celów.

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Są forma pomocy udzielanej uczniom z trudnościami w nauce czytania i pisania. Przeznaczone są dla dzieci, u których występują zaburzenia analizatora słuchogo, wzrokowego, kinestetyczno- ruchowego.

• Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej
    Przytok, ul. Pałacowa 1